Szamba samospalające

Jeśli mieszkasz na górce, twój grunt należy do stosunkowo suchych i chłonnych możesz zakupić zestaw szamb samo-spalających.

  1. Zbiornik na szambo dwukomorowy – pojemność 10 kubików – 240cm x 300cm x 185cm. Zbiornik ten może być podzielony na 2/3 – większa część zbiornika przeznaczona na ścieki grube, z tej komory woda ze ścieków przelewa się do mniejszej komory 1/3. Z drugiej mniejszej komory wykonamy otwór na drenaż lub na studnie chłonną – otwór wykonamy 20 cm niżej od otworu doprowadzającego ścieki.

    Podzielone na 2/3
    Szambo betonowe dwukomorowe
  2. Drenaż lub studnia chłonna – Drenaż będzie dobry na suchym i przepuszczalnym terenie, aby drenaż odprowadził do gruntu wystarczającą ilość wody musi mieć co najmniej 20m, jeśli grunt nie jest odpowiednio przepuszczalny ewentualnie nie mamy wystarczającej ilości miejsca na drenaż możemy zastosować studnię chłonną o pojemności 1000 litrów lub 2000 tyś litrów. Studnia chłonna jest o tyle lepsza od drenażu że odprowadzać wodę pomaga grawitacja, słup wody który panuje w studni chłonnej wciska wodę do gruntu, biorąc pod uwagę że studnia chłonna nie potrzebuje obsypywania kruszywem tak jak jest to w przypadku drenażu w finale wychodzi taniej niż drenaż.

    Studnia chłonna 1 kubik
    Zbiornik bez dnia – studnia chłonna 1m3